Tour de Romandie 2019: czasówka i wyścig dla Primoża Roglicia

• Data publikacji: 05.05.2019, 15:05

Primoż Roglić wygrał finałową jazdę indywidualną na czas i został triumfatorem Tour de Romandie. Maciej Bodnar uplasował się tuż za pierwszą dziesiątką.

Wyścig rozpoczął się od prologu i zakończył czasówką. Trasa o długości prawie 17 kilometrów prowadziła dookoła Genewy. Liderem przed ostatnim etapem był Primoż Roglić.

Długo na prowadzeniu był Victor Campenaerts (Belgia, Lotto Soudal). Rekordzista w godzinnej jeździe uzyskał czas 20:11. Wyprzedził go jednak Primoż Roglić. Słoweniec jako jedyny osiągnął wynik poniżej 20 minut, pokonując Campenaertsa o 13 sekund. Tym samym Roglić umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej i wygrał wyścig. Kolarz Team Jumbo Visma obronił tytuł sprzed roku.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Rui Costa. Portugalczyk przegrał z Rogliciem o 49 sekund. Na podium awansował Geraint Thomas. Brytyjczyk wyprzedził o sekundę Felixa Grosschartnera. Z trzecią na piątą pozycję spadł David Gaudu. Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) zajął 11. miejsce ze stratą 46 sekund. Łukasz Owsian (CCC Team) stracił ponad 2 minuty i był 75. W klasyfikacji generalnej Owsian był 50., a Bodnar 100.