Marianne Vos najlepsza w Tour de Yorkshire

• Data publikacji: 05.05.2019, 10:58

Marianne Vos wygrała wyścig Tour de Yorkshire kategorii 2.1. Holenderka z CCC-Liv okazała się najlepsza na drugim, decydującym etapie.

Wyścig w Yorkshire składał się z dwóch etapów. Pierwszy, z Barnsley do Bedale liczył 132 kilometrów. Panie ścigały się na tej samej trasie, co panowie, więc zapoznały się z rundą, która znajdzie się na mistrzostwach świata. Pierwszy odcinek zakończył się finiszem z peletonu. Wygrała Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg). Holenderka wyprzedziła Christine Majerus (Luksemburg, Boels Dolmans Cycling Team) i Alison Jackson (Kanada, Team TIBCO-SVB).

Drugi etap był zdecydowanie trudniejszy. Na trasie z Bridlington do Scarborough o długości 132 kilometrów znalazło się 5 oznakowanych podjazdów. Już na prawie 80 kilometrów przed metą zaatakowała Anna van der Breggen (Holandia, Boels Dolmans Cycling Team). Mistrzyni świata została doścignięta. Na jednym z podjazdów zaatakowała Mavi Garcia (Hiszpania, Movistar Team). Po ataku na ostatnim ze wzniesień, Cote de Ugglebarnaby dojechały do niej Soraya Paladin (Włochy, Ale Cipollini) i Marianne Vos (Holandia, CCC-Liv). Na finiszu najlepsza okazała się Vos. Zawodniczka polskiej grupy triumfowała w klasyfikacji generalnej. Polki nie startowały.