Pięciobój nowoczesny: Stasiak osiemnasty w PŚ

• Data publikacji: 04.05.2019, 19:27

Sebastian Stasiak zajął 18. miejsce w zawodach Pucharu Świata pięcioboistów nowoczesnych, które rozgrywane są w Szekesfehervar. Triumfował Nimiec Christian Zillekens.

Polski pięcioboista, jedynak w finale zawodów Pucharu Świata na Węgrzech zaprezentował się w tych bardzo mocno obsadzonych zawodach dość przyzwoicie. W szermierce zanotował 16 wygranych walk, co dało mu 23. lokatę w konkurencji. W pływaniu było nieco lepiej - czas 2:05.25 dał Polakowi czternastą lokatę. Bardzo dobrze pojechał natomiast Stasiak konno. Był jednym z sześciu pięcioboistów którzy parkour przejechali nie tylko czysto, ale i zmieścili się w limicie czasowym. W kombinacji nasz zawodnik miał 22. wynik i w efekcie sklasyfikowany został na 18. miejscu. Dało mu to ważnych 30 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ, która zadecyduje o starcie w zawodach finałowych w Tokio w czerwcu. Tam pięcioboiści będą mogli zdobyć pierwszą kwalifikację olimpijską.

Zawody wygrał Christian Zillekens, który co prawda popłynął fatalnie (27. czas), ale wszystko nadrobił w szermierce (23 wygrane), skokach przez przeszkody (komplet punktów) i na trasie crossu, który ukończył na pierwszym miejscu. Drugie miejsce dla Francuza Valentina Pradesa, triumfatora  turnieju szermierczego, a najniższy stopień podium dla Egipcjanina Ahmeda Elgendy.