Pięciobój nowoczesny:świetny start Maliszewskiej na Węgrzech

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 03.05.2019, 20:48

Anna Maliszewska zajęła szóste miejsce w zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, rozegranych w Szekesfehervar. Oktawia Nowacka była 14.

Dzisiejsze zawody rozpoczęło pływanie. Z dwóch Polek, które zakwalifikowały się do finału lepiej popłynęła wracająca do międzynarodowych startów po dłuższej przerwie Oktawia Nowacka. Medalistka igrzysk z Rio popłynęła w czasie 2:17.37, co było jedenastym wynikiem dnia. Zdecydowanie słabiej zaprezentowała się Anna Maliszewska - jej 2:23.92 było raptem 30. wynikiem.

Młodsza z naszych pięcioboistek zdecydowanie poprawiła swoją lokatę po szermierce, w której wygrała 22 pojedynki i z 233 punktami uplasowała się na piątej lokacie. Nowacka walczyła nieco gorzej, zwyciężając osiemnastokrotnie. Dało to w klasyfikacji konkurencji 15. miejsce. Oktawia nieco spadła w klasyfikacji generalnej, Ania się przesunęła do góry.

Na parcourze obie Polki zaprezentowały się podobnie i bardzo dobrze. Maliszewska uzyskała 293 punkty, Nowacka o jeden punkt mniej. W kombinacji bardzo dobrze zaprezentowała się Ania, która dzięki dobremu strzelaniu i szybkiemu biegowi awansowała na świetne, szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Zmęczona Oktawia pobiegła słabiej i spadła na i tak bardzo przyzwoitą, 14. lokatę.

Zawody wygrała dość niespodziewanie Tamara Alekszejev. Węgierka przede wszystkim rewelacyjnie walczyła na planszy, odnosząc 29 wygranych, bezbłędnie zaprezentowała się w części jeździeckiej. W konkurencjach wytrzymałościowych było nieco gorzej, ale wraz z dobrym strzelaniem dało to wygraną. Drugie miejsce dla Turczynki Ilke Ozyuksel, która przede wszystkim rewelacyjnie spisała się w kombinacji. Na najniższym stoponiu podium Rosjanka Anna Buriak