Wspinaczka - PŚ: triumf Rudzińskiej w Wujiang

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 03.05.2019, 19:21

Aleksandra Rudzińska kontynuuje świetną passę w zawodach wspinaczkowego Pucharu Świata. W piątek triumfowała konkurencji na czas podczas zmagań w chińskim Wujiang.

Tydzień temu w Chongqing aktualna mistrzyni świata była druga. Tym razem nie miała sobie równych. Już w eliminacjach uzyskała najlepszy czas, rezultatem 7,285 bijąc rekord Polski. Dziewiąta była Patrycja Chudziak (8,071), piętnasta Aleksandra Kałucka (8,291), a szesnasta Anna Brożek (8,368). Odpadła Natalia Kałucka, która uzyskała osiemnasty rezultat (8,411).

W fazie pucharowej Rudzińska musiała pokonać dwie koleżanki z reprezentacji. Najpierw uporała się z Anną Brożek, a później okazała się szybsza od Patrycji Chudziak, która w 1/8 finału wyeliminowała Chinkę MingWei Ni. W półfinale Rudzińska jeszcze raz pobiła rekord kraju (7,280) i wygrała z Francuzką Anouck Jaubert, a w finale pokonała Indonezyjkę Aries Susanti Rahayu.

Kałucka w 1/8 finału pokonała triumfatorkę sprzed tygodnia i drugą w kwalifikacjach Chinkę YiLing Song. Mogła pokusić się nawet o miejsce w pierwszej czwórce. W ćwierćfinale wyraźnie prowadziła z Rosjanką Anną Cyganową, ale po przebiegnięciu 15-metrowej ściany nie trafiła w zegar wyłączający czas.

W rywalizacji mężczyzn oglądaliśmy tylko jednego Polaka. Marcin Dzieński w kwalifikacjach był trzynasty, a w 1/8 finału przegrał z Irańczykiem Rezą Alipourshenązandifarem.