Wielka pogoń zakończona porażką

• Data publikacji: 29.05.2018, 21:10

Polskie siatkarki od porażki rozpoczęły swoje zmagania w Apeldoorn. W meczu Ligi Narodów podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały w trzech setach z gospodyniami.

W pierwszym secie dużo lepiej spisywały się Holenderki - nie tylko swoją grą zdobywały punkty, ale też korzystały z błędów Polek. Zbudowały sobie dość wcześnie kilkupunktową przewagę, która jednak w późniejszej części seta się nieco zmniejszała. Pomarańczowe nie dopuściły jednak do remisu i wygrały premierową odsłonę spotkania 25:22.

Również początek drugiego seta należał do podopieczny Jamiego Morrisona, jednak po pierwszej przerwie technicznej, na której nasze rywalki miały już kilka punktów przewagi, Biało-Czerwone odrobiły stratę, doprowadzając najpierw do remisu 10:10, a następnie wychodząc na prowadzenie. Od tej pory gra była bardzo wyrównana, jednak w końcówce bloki i ataki ze strony Holenderek wpadały w nasze boisko, a nasze w ich nie, co przechyliło szalę zwycięstwa na stronę gospodyń, które wygrały do 22.

W trzecim secie trener Jacek Nawrocki zdecydował się na zmianę taktyki - na lewe skrzydło przesunął Malwinę Smarzek w miejsce Natalii Mędrzyk, a na boisku od pierwszych minut grała Martyna Łukasik. Początek partii był wyrównany, jednak po pierwszej przerwie technicznej rywalki odskoczyły nam na pięć punktów. Szansę gry przez więcej niż trzy ustawienia dostała wtedy Julia Nowicka. Od stanu 18:11 dla Pomarańczowych jednak udało nam się złapać kontakt przy stanie 22:21, a chwilę później na tablicy wyników widniał remis 23:23. Po emocjonującej grze na przewagi to Holenderki cieszyły się ze zwycięstwa 27:25 i 3:0 w całym meczu.

Holandia-Polska 3:0 (25:22, 25:22, 27:25)