Początek III turnieju Ligi Narodów Kobiet już za nami!

• Data publikacji: 29.05.2018, 17:52

Dobiegł końca pierwszy dzień III turnieju siatkarskiej Ligi Narodów kobiet. Obfitował on w ciekawe zagrania, kilka zwrotów akcji, a wyniki meczów nie do końca odzwierciedlały ich przebieg. Czas na krótkie podsumowanie dzisiejszego dnia!

W grupie 9 w holenderskim Apeldoorn rywalizowały Korea Południowa, Brazylia, Holandia oraz Polska. W pierwszym meczu Koreanki podejmowały Brazylijki. W drugim secie siatkarki z Korei prowadziły 14:11, by po paru minutach...przegrać 14:25! Kolejny set, który został rozegrany na przewagi padł ich łupem, ale ostatecznie zwycięstwo odniosły Brazylijki 3:1. Drugą, jak i trzecią partię z pewnością można zaliczyć do jednych z najciekawszych dzisiejszego dnia. W drugim spotkaniu Holenderki podejmowały Polki. Więcej o tym spotkaniu: https://igrzyska24.poinformowani.pl/artykul/1211-wielka-pogon-zakonczona-porazka.

Korea Południowa - Brazylia 1:3 (11:25, 14:25, 33:31, 20:25)

Holandia - Polska 3:0 (25:22, 25:22, 27:25)

W Serbii swoje mecze rozgrywała grupa 10, w której znalazły się Belgia, Rosja, Turcja oraz oczywiście Serbia. W pierwszym spotkaniu Belgia podejmowała Turcję. W pierwszych dwóch setach Turczynki gładko wygrywały, nie pozwalając rywalkom przekroczyć nawet 20 punktów. W trzecim secie Belgijki zaczęły grać dużo lepiej, jednak nie wykorzystywały swojej szansy na przedłużenie tego meczu i uległy Turczynkom 0:3. W późniejszym meczy Serbki walczyły z Rosjankami. Zawodniczki Sbornej nie dały jednak szans paniom z Bałkanów, które tylko w pierwszym secie nawiązały równą walkę. W dalszych partiach nie zdołały przekroczyć 20. punktu i uległy Rosjankom 0:3.

Belgia - Turcja 0:3 (19:25, 18:25, 24:26)

Serbia  - Rosja

Grupa 11, która swoje mecze rozgrywała najwcześniej, zakończyła swoje mecze w stosunkowo krótkim czasie. Amerykanki łatwo rozprawiły się z Niemkami, wygrywając z nimi 3:0, i pozostały liderkami turnieju. Niemki z jednym zwycięstwem pozostają na przedostatnim miejscu w tabeli. Tajki, które są gospodyniami turnieju, odniosły kolejną porażkę i, mimo walki uległy siatkarkom z Dominikany 0:3. Plasują się one na ostatnim miejscu w grupie.

Niemcy - USA 0:3 (18:25, 17:25, 17:25)

Tajlandia - Dominikana 0:3 (21:25, 22:25, 20:25)

Ciekawie działo się również w Hong Kongu, gdzie swoje mecze rozgrywała grupa 12 - Chiny, Argentyna, Włochy i Japonia. W pierwszym meczu, po pasjonującej walce Japonki ograły Włoszki dopiero po tie-breaku. Był to z pewnością najbardziej wyrównany pojedynek dzisiejszego dnia. W drugim spotkaniu obyło się bez niespodzianek: faworyzowane Chinki ograły reprezentację Argentyny 3:0. Siatkarki z Ameryki Południowej zajmują ostatnie miejsce w tabeli, nadal nie zdobyły żadnego punktu.

Japonia - Włochy 3:2 (20:25, 25:23, 20:25, 25:23, 15:11)

Chiny - Argentyna 3:0 (25:22, 25:16, 25:12)