Roland Garros: wielki sukces Huberta Hurkacza! Polak gra dalej!

• Data publikacji: 29.05.2018, 14:47

Wymarzony debiut Huberta Hurkacza w turnieju wielkoszlemowym. Polak pokonał sensacyjnego ćwierćfinalistę tegorocznego Australian Open Amerykanina Tennysa Sandgrena w czterech setach! To największy sukces w karierze utalentowanego Polaka!

Hubert Hurkacz bardzo dobrze rozpoczął dzisiejsze spotkanie. Był bardzo skuteczny z forhendu, podczas gdy jego rywal popełniał wiele błędów i sprawiał wrażenie ospałego. To sprawiło, iż, mimo tego, że każdy z początkowych był wyrównany, po 15 minutach Polak prowadził już 4-0! Od rana w Paryżu delikatnie padał deszcz. W pewnym momencie trochę się nasilił, w związku z tym przy stanie 5-1 potrzebna była trochę dłuższa przerwa. Wrocławianin miał jedną piłkę setową na 6-1 przy serwisie Sandgrena, jednak Amerykanin skutecznie się obronił. Swój gem serwisowy Hurkacz wygrał jednak do zera i tym samym wykonał pierwszy krok w kierunku drugiej rundy.

Polak, podobnie jak w pierwszym secie, rozpoczął od przełamania rywala. W kolejnym gemie miał spore problemy i popełnił kilka niewymuszonych błędów z forhendu, ale skutecznie wyszedł ze stanu 15-40 i utrzymał prowadzenie. Sandgren popełniał coraz więcej błędów. Dlatego też Polak powiększył przewagę na 5-2 i stał przed szansą zakończenia drugiej partii takim samym wynikiem, jak pierwszej. Ta sztuka mu się udała.

Po drugim secie mecz został przerwany, ponieważ nasiliły się opady deszczu. Wznowiono go po mniej więcej godzinie. Po przerwie znacznie lepiej grał Sandgren, a Polak zaczął popełniać błędy. Amerykanin przełamał na 3-1 i był znacznie pewniejszy przy własnym podaniu, niż we wcześniejszej fazie meczu. Amerykanin utrzymał prowadzenie i wygrał trzeciego seta 6-3.

W czwartym secie Hurkacz miał okazję przełamać na 2-0, jednak jej nie wykorzystał. Set ten był bardziej wyrównany od poprzednich. Ostatecznie jednak Polak zachował więcej zimnej krwi i zdołał przełamać na 5-3. Wrocławianin nie zawiódł przy własnym podaniu i wygrał mecz! To jego pierwsze zwycięstwo w turnieju ATP World Tour! W drugiej rundzie Hurkacz zagra z zawodnikiem ze ścisłej czołówki – triumfatorem US Open 2014, finalistą Wimbledonu 2017 i Australian Open 2018 – Marinem Cilicem!

Hubert Hurkacz (POL) – Tennys Sandgren (USA) 6-2 6-2 3-6 6-3