World Tour: bez polskich par w półfinałach

• Data publikacji: 27.04.2019, 19:38

Było blisko, ale się nie udało. Nie będzie polskich duetów w strefie medalowej czterogwiazdkowego turnieju rangi World Tour, który odbywa się w chińskim Xiamenie. Na ćwierćfinale zmagania zakończyli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, rundę wcześniej odpadli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Po wczorajszym zwycięstwie nad chilijskimi braćmi Grimalt, dziś Kantor i Łosiak zmierzyli się z Katarczykami Cherifem i Ahmedem. Polacy byli faworytami tego pojedynku, lecz to rywale wyszli okazali się lepsi. W pierwszej partii przeciwnicy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i utrzymali ją do końca. Drugi set to z kolei gra punkt za punkt, nerwowa końcówka i gra na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali Cherif z Ahmedem, rozstrzygając drugą partię i zarazem cały mecz na swoją korzyść.

Lepiej spisał się za to nasz drugi duet. Michał Bryl i Grzegorz Fijałek w 1/8 finału zmierzyli się z reprezentantami gospodarzy Gao i Li. Pierwsza partia to popis biało - czerwonych, którzy w pełni kontrolowali grę i zwyciężyli do 12. Wysoka wygrana w pierwszym secie nieco uśpiła naszych siatkarzy. Polacy oddali dość łatwo rywalom  drugą partię i przegrali ją do 15. Tie-break to znacznie skuteczniejsza gra Fijałka i Bryla i zwycięstwo do 12.

To nie był jedyny tie-break dzisiejszego dnia z udziałem naszych reprezentantów. Fijałek i Bryl musieli stoczyć bowiem trzysetową walkę również w swoim ćwierćfinałowym meczu z Włochami Rossim i Carambulą. Tym razem niestety ze znacznie gorszym skutkiem. Dwie pierwsze partie miały niezwykle wyrównany przebieg - pierwsza padła łupem Polaków, druga rywali. Obie zakończyły się stosunkiem 21:19. Tie-break niestety to popis siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego, którzy wygrali 2:1 i awansowali do półfinału.