WT 4* Xiamen: dwie polskie pary w 1/8 finału

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 26.04.2019, 21:04

Piątkowe zmagania Polaków na piasku przyniosły zarówno złe, jak i dobre wiadomości. Do Michała Bryla i Grzegorza Fijałka dołączyli Piotr Kantor/Bartosz Łosiak – obie te pary zobaczymy jutro w meczach 2. rundy. Niestety, swój udział w turnieju zakończyły panie.

Bryl i Fijałek już wczoraj zapewnili sobie udział w 1/8 finału, dzięki czemu dzisiejszy dzień mogli przeznaczyć na regenerację. Wygrane 2:1 z parą Popov/Gordieiev (Ukraina) i 2:0 z Łotyszami, Plavinsem/Tocsem, stanowiły o wygranej w grupie B.

Poza nimi, na chińskich boiskach prezentowali się Kantor/Łosiak. Ta para niezbyt udanie rozpoczęła rywalizację, bowiem od przegranej 0:2 z włoską drużyną Rossi/Carambula. Dzisiaj było znacznie lepiej – niezwykle zacięty pojedynek pomiędzy naszą parą a Amerykanami, Nicholasem Luceną i Philem Dalhausserem, zakończył się na korzyść Polaków. Warto dodać, że dwa z trzech rozegranych setów kończyły się grą na przewagi, i więcej zimnej krwi zachowali gracze z Europy. Wygrana dała awans do pierwszej rundy fazy pucharowej. W niej po drugiej siatki stanął duet braci Grimalt z Chile. Ten pojedynek ponownie był bardzo wyrównany, szczególnie w końcówkach poszczególnych partii. Polacy obronili w drugim secie piłki meczowe i doprowadzili do tie-breaka. Trzeci set świetnie rozpoczęli Chilijczycy – prowadzili czterema punktami (5:1). Kantor i Łosiak nie zwieszali głów; odrobili straty, podobnie jak w poprzednich setach. Niesieni dobrą grą postawili kropkę nad „i”, wygrali cały mecz i przypieczętowali tym samym swój udział w jutrzejszych grach.

Mniej szczęścia miały Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, które zdołały ugrać tylko jednego seta w dwóch spotkaniach. Wczoraj uległy brazylijskiej parze Ana Patricia/Rebecca, chociaż początek spotkania przebiegał po ich myśli. Niestety, w ośmiu kolejnych akcjach (od stanu 16:13) Polki nie mogły odnaleźć się na boisku, w wyniku czego przegrały tę partię. W drugiej nie miały argumentów, by przeciwstawić się rywalkom, które od początku wskoczyły na wyższy bieg i tylko sukcesywnie powiększały swoją przewagę. Kluczowe spotkanie rozegrało się przeciwko Niemkom, Kim Behrens i Cinji Tillmann. Tym razem pierwsza partia przebiegła po naszej myśli, w drugiej niestety zabrakło trochę szczęścia i konieczny był kolejny tie-break. Ostatni set był pokazem coraz lepszej gry Niemek, czemu Biało-Czerwone nie dały rady się przeciwstawić.

Druga runda pucharowa rozpocznie się o godzinie 2-ej czasu polskiego. Para Kantor/Łosiak rywalizować będzie z parą z Kataru, Cherif/Ahmed, natomiast Michał Bryl i Grzegorz Fijałek staną naprzeciw pary gospodarzy – P.Gao/Y.Li.

Kantor/Łosiak [POL] - Lucena/Dalhausser [USA] 2:1 (18:21, 21:19, 16:14)

Behrens/Tillmann [GER] - Wojtasik/Kociołek [POL] 2:1 (15:21, 21:19, 15:12)

Grimalt M./Grimalt E. - Kantor/Łosiak [POL] 1:2 (21:19, 28:30, 13:15)