ATP Barcelona: Kubot i Melo przegrali w ćwierćfinale. Awans Hiszpanów

• Data publikacji: 25.04.2019, 22:32

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali ćwierćfinałowe spotkanie z deblistami gospodarzy 0:2 (3:6, 5:7). Skuteczna gra Hiszpanów pozwoliła im na awans do półfinału przed własną publicznością.

Mecz już w pierwszym secie nie układał się po myśli Kubota i Melo. Nie mogli doprowadzić do przełamania w żadnym gemie, w przeciwieństwie do Pabla Carreno i Feliciano Lopeza, którzy uczynili to trzykrotnie.

W drugim secie polsko-brazylijski duet podniósł rękawice rzucone przez gospodarzy. Nadal jednak brakowało im skuteczności, szczególnie w kluczowych momentach. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania od początku do końca i konsekwentną grą udowodnili swoją wartość.

Hiszpanie poznają półfinałowych rywali w piątek (26.04) koło 15:30. Na Łukasza Kubota i Marcelo Melo czekają kolejne rozgrywki, tym razem w Madrycie. Będzie to czwarty z dziewięciu turniejów tegorocznego cyklu ATP World Tour Masters 1000.