MŚ w tenisie stołowym: obrońca tytułu wciąż w grze

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 25.04.2019, 20:57

Mistrz olimpijski i obrońca tytułu mistrza świata Ma Long pokonał w 1/8 finału turnieju singlistów Brazylijczyka Hugo Calderano 4:1. W grze o medale pozostaje także pogromca Jakuba Dyjasa - Japończyk Koki Niwa, który pokonał Chorwata Tomislava Pucara.

Po obronę tytułu pewnie zmierza Ma Long. Chińczyk nie dał w 1/8 finału najmniejszych szans Brazylijczykowi Hugo Calderano. Mecz rozpoczął się co prawda od zwycięskiej partii dla Calderano, ale cztery kolejne sety łatwo padły łupem utytułowanego Ma Longa.

Niespodzianką zakończył się mecz światowej "jedynki" Zhendong Fana. Wicemistrz świata z 2017 roku uległ swojemu rodakowi Liang Jingkunowi 2:4

Honoru Europy bronią Simon Gauzy i Matthias Falck, którzy zmierzą się w ćwierćfinale. Francuz nie stracił dziś seta w pojedynku z reprezentującym Słowację Wang Yangiem. Szwed także nie miał większych problemów w 1/8 finału. Wygrał bowiem 4:1 z Lee Sangsu.

Z turniejem pożegnał się za to Timo Boll. Niemiec z powodu choroby był zmuszony wycofać się z rywalizacji. Na tej decyzji skorzystał reprezentant Korei Południowej Woojin Jang.

Rywalizacja singlistek jest już sprawą wewnętrzną Chinek. Ning Ding, Meng Chen, Liu Shiwen i Manyu Wang zapewniły sobie medale. Najciekawszy przebieg miał ćwierćfinał z udziałem tej ostatniej. Wang mierzyła się z rodaczką Yingshą Sun. Najwięcej emocji dostarczył trzeci set tego pojedynku. Manyu wygrała go 21:19. Ta partia była przełomowa, a mecz zakończył się ostatecznie rezultatem 4:2.

Wśród deblistów Europejczycy będą mieli swoich przedstawicieli w finale. Sporą sensację sprawił duet rumuńsko-hiszpański Ionescu/Robles. Pokonali wyżej notowanych Szwedów Karlsson/Falck 4:0. Ich rywalami w półfinale będą Portugalczycy Thiago Apolonia i Joao Monteiro, którzy skorzystali na rezygnacji Timo Bolla. W drugim meczu 1/2 finału zmierzą się chińskie pary. Ma Long/Wang Chuqin zagrają z Liang Jingkunem i Lin Gaoyuanem.

W Budapeszcie nie grają już reprezentanci Polski. W 1/16 finału rywalizacji singlistów odpadł Jakub Dyjas, a na tej samej fazie wśród singlistek swój udział zakończyła Li Qian.