WT w Xiamen: nieudane kwalifikacje polskich par

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 24.04.2019, 16:32

W tym tygodniu w chińskim Xiamen odbywa się dość ważny 4-gwiazdkowy turniej z cyklu World Tour w siatkówce plażowej. Po dniu przeznaczonym na eliminacje nie mamy powodów do radości. Odpadli zarówno Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz, jak i Monika Brzostek z Aleksandrą Wachowicz.

Obie polskie pary padły dziś z rąk rosyjskich reprezentantów i obie w swoich meczach nie wygrały nawet seta. Trochę bardziej zaciętą walkę nawiązali Rudol i Szałankiewicz, którzy rywalizowali z duetem Taras Myskiv i Aleksandr Kramarenko. Pierwszy set padł łupem rywali polskiej pary do 16, kolejna rozgrywka była jeszcze bardziej zacięta, a Rosjanie wygrali najmniejsza możliwą różnicą - 21:19. Akurat dla nich był to jedyny wygrany mecz tego dnia. W drugiej rundzie kwalifikacji czekała już doświadczona brazylijska para - Alison i Alvaro Filho, którzy wygrali 2:0.

Brzostek i Wachowicz przegrały bez żadnych wątpliwości. Zagrały w obu setach bardzo równo, ale to niestety nie jest powód do dumy. Dwie przegrane partie 14:21 z Mariami - Bocharovią i Voroniną sprawiły, że Polki też szybko pożegnały się ze zmaganiami w chińskim Xiamen. I dokładnie tak samo, jak w przypadku mężczyzn, w drugiej rundzie rosyjski duet łatwo poległ z Kathariną Schutzenhofer i Leną Plesiutschnig.

Dwie nasze pary odpadły, ale na horyzoncie zostają jeszcze mecze trzech polskich duetów. Już dzisiaj w nocy - o 2:50 - Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zmierzą się w swoim pierwszym meczu z Sergiyem Popovem i Iaroslavem Gordieievem. W kolejnej sesji gier - o 3:40 - na boisko wyjdzie nasza najlepsza para. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zagrają z Enrico Rossim i Adrianem Carambulą, a w końcu około 8:50 zobaczymy Kingę Wojtasik (z domu Kołosińską) i Katarzynę Kociołek, które zmierzą się z brazylijską parą Ana Patricia / Rebecca.

Maciej Rudol (Polska) / Jakub Szałankiewicz (Polska)Taras Myskiv / Aleksandr Kramarenko (Rosja) 0:2 (16:21, 19:21)
Monika Brzostek (Polska) / Aleksandra Wachowicz (Polska) - Maria Bocharova / Maria Voronina (Rosja) 0:2 (14:21, 14:21)