Tenis - WTA Stuttgart: Rosolska i Bencic w ćwierćfinale

• Data publikacji: 24.04.2019, 16:25

Sezon tenisowy na kortach ziemnych trwa w najlepsze. Już coraz bliżej do French Open, pozostał miesiąc. Zawodnicy mają teraz szanse, żeby rozegrać się na mniejszych turniejach. Jednym z nich jest ten w Stuttgarcie, gdzie w pierwszej rundzie debla Alicja Rosolska i jej partnerka – Belinda Bencic, pokonały Martinez Sanchez i Sorribes Tormo 2:0.

Spotkanie pomiędzy tymi dwoma parami zapowiadało się ciekawie. Dwa doświadczone deble, cztery dobre tenisistki. W hali na mączce w Stuttgarcie mogły wygrać tylko dwie z rywalizujących zawodniczek. Lepiej w pierwszego seta weszły Hiszpanki, które przełamały Polkę i Szwajcarkę na 2:1. Jednak już w kolejny gemie nasza reprezentantka i jej partnerka, odrobiły tę stratę do przeciwniczek. Na 4:2 odebrały kolejny serwis Martinez Sanchez i Sorribes Tormo. Do trzeciego przełamania na korzyść polsko-szwajcarskiego debla doszło na 6:2, co dało też pewne zwycięstwo w partii.

Drugą odsłonę spotkania Rosolska i Bencic rozpoczęły od bezproblemowego wygrania swojego podania. W tym secie znów Polak i Szwajcarka rozegrały z klasą. W czwartym i szóstym gemie przełamały Hiszpanki, wypracowując sobie przewagę 5:1. Oddały rywalkom jedno własne podanie, ale mając nadwyżkę dwóch gemów (5:3) i swój serwis, były bliskie awansu do ćwierćfinału. Ostatni gem był szybki. Po nieco ponad godzinie to Rosolska i Bencic cieszyły się z wygranej w meczu.

A. Rosolska/B. Bencic - M.J. Martinez Sanchez/S. Sorribes Tormo 2:0 (6:2 6:3)