Tenis - ATP Budapeszt: porażka Hurkacza z Balazsem

• Data publikacji: 23.04.2019, 15:21

Hubert Hurkacz przegrał z miejscowym zawodnikiem Attilą Balazsem w pierwszej rundzie turnieju ATP w Budapeszcie i odpadł z dalszej rywalizacji.

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia w wykonaniu Węgra, który szybko wygrał trzy gemy z rzędu i tym samym wysunął się na bezpieczne prowadzenie. Kolejny gem padł łupem Hurkacza, lecz już dwa następne zdobył Balazs. Polak ugrał jeszcze dwa gemy, ale to było wszystko na co było go stać w tej partii. Ostatnie słowo należało do tenisisty gospodarzy, który zamknął tego seta po upływie zaledwie 30 minut, wygrywając - 6:3.

Druga odsłona tego pojedynku była już dużo bardziej wyrównana. Choć znów lepiej rozpoczął Attila, to Hubert szybko odpowiedział i było - 1:1. Niestety dwa następne gemy wygrał rywal polskiego tenisisty i zrobiło się - 3:1. Hurkacz do samego końca walczył o pozostanie w turnieju, ale nie był w stanie przeciwstawić się dziś Węgrowi, który pewnie zwyciężył - 6:4, a w całym meczu - 2:0.