Paweł Franczak zwycięzcą wyścigu Belgrade Banjaluka

• Data publikacji: 22.04.2019, 11:50

Paweł Franczak wygrał wyścig kategorii 2.1 Belgrade Banjaluka. Rozgrywany w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie wyścig składał się z 4 etapów.

Pierwszy etap z Belgradu na podjazd Wlasienica liczył 193,5 kilometra. Najlepszy okazał się znakomity kolarz torowy Aaron Gate. Nowozelandczyk z EvoPro Racing o 3 sekundy wyprzedził Węgra z polskiego zespołu CCC Development Team, Attilę Valtera. Peleton stracił do zwycięzcy 5 sekund. Adam Stachowiak (Voster ATS Team) zajął 4. miejsce, a Paweł Franczak (Voster ATS Team) był 12.

Na drugim odcinku z metą w Brcku ponownie najwięcej powodów do radości mieli kolarz EvoPro Racing. Najlepszy na finiszu był Holender Wouter Wippert, a liderem pozostał Aaron Gate. Paweł Franczak zajął 3. miejsce i sięgnął po ważną bonifikatę. Stanisław Aniołkowski z CCC Development Team był 10. Kolejny etap ponownie zakończył się sprintem z peletonu i zwycięstwem Wipperta. Franczak uplasował się na 6. miejscu, tuż przed Aniołkowskim.

O wszystkim zdecydować miał ostatni etap o długości 175 kilometrów z metą w Banjaluce. Przed tym etapem liderem był Gate, a Paweł Franczak zajmował 5. miejsce ze stratą 11 sekund. Po finiszu z peletonu wygrał były kolarz CCC Sprandi Polkowice, Marko Kump. Słoweniec z Adria Mobil wyprzedził Franczaka oraz Niemca Aarona Grossera (Bike Aid). Aaron Gate stracił ponad 4 minuty. Oznaczało to, że zwycięzcą wyścigu został Franczak albo Grosser. Polski kolarz dzięki bonifikacie odrobił 2 sekundy, które tracił do Niemca. Obydwaj zawodnicy mieli taki sam łączny wynik i sędziowie musieli policzyć sumę miejsc. Ostatecznie zwycięzcą wyścigu został kolarz Voster ATS Team.