Tenis - ATP Monte Carlo: sensacyjny finał dla Fogniniego

• Data publikacji: 21.04.2019, 16:30

Triumf w pierwszym w tym sezonie turnieju ATP Masters 1000 na korcie ziemnym odniósł Fabio Fognini. Pokonał on Dusana Lajovicia wynikiem 6-3 6-4. Tym samym zanotował największy sukces w swojej dotychczasowej karierze. Zresztą dla przegranego dotarcie tu do finału również jest jednym z większych osiągnięć.

Takiego składu finału w Monte Carlo chyba nikt się nie spodziewał. Wszyscy oczekiwali kolejnego epickiego starcia Novaka Djokovicia i Rafaela Nadala, tymczasem o tytuł walczyli dziś Dusan Lajović i Fabio Fognini. Serb, zajmujący 48. miejsce w rankingu ATP w półfinale z łatwością pokonał Rosjanina Daniiła Miedwiediewa, który to wcześniej wyeliminował Djokovicia. Fognini – osiemnasty w światowym rankingu – także bez większych problemów, sensacyjnie wygrał z broniącym tytułu Rafaelem Nadalem.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Rozegranie pierwszych czterech gemów zajęło ponad 20 minut. W tym czasie przewagę przełamania zdobył Lajović, jednak nie zdołał jej utrzymać. Wówczas tenisista z Włoch zaczął grać coraz lepiej. Coraz wyraźniej dominował na korcie i od stanu 1-2 wygrał 4 gemy z rzędu. Kilka minut później, mógł już się cieszyć ze zwycięstwa 6-3 w całej partii.

Druga odsłona spotkania była bardziej wyrównana. Tym razem to Fognini zdobył szybko przewagę przełamania, jednak podobnie jak Lajović w pierwszej partii, nie zdołał jej utrzymać nawet przez jednego gema. Udało mu się jednak ponownie przełamać rywala w piątym gemie. Tym razem bez większych problemów "dowiózł" przewagę do końca partii. W nieco ponad półtorej godziny Włoch pokonał Serba 6-3 6-4 i może się cieszyć z pierwszego triumfu w turnieju rangi Masters 1000.

Fabio Fognini (ITA) [13] – Dusan Lajović (SRB) 6-3 6-4