Roland Garros: pewny awans Thiema

• Data publikacji: 28.05.2018, 16:11

Dominic Thiem rozstawiony z "siódemką" awansował do drugiej rundy French Open. Austriak pokonał Białorusina Ilyę Ivashkę 6-2 6-4 6-1.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku był Austriak, który jest notowany na ósmym miejscu. Białorusin w rankingu ATP zajmuje 119. pozycję.

Różnicę w rankingu można było dostrzec już w pierwszym secie. Co prawda początek meczu był wyrównany do stanu 2:2, jednak następne cztery gemy zdobył Thiem, który wygrał pierwszego seta 6-2.

W drugim secie Ivashka zdecydowanie lepiej prezentował się niż w inauguracyjnej partii, jednak pierwsze gemy nie zwiastowały tego i Thiem objął prowadzenie 3-0. Wtedy Białorusin po raz pierwszy w meczu przełamał Austriaka i zmniejszył straty na 3-2. Thiem starał się do końca seta utrzymać przewagę przełamania, ale Ivashka prezentował świetny tenis i dogonił Austriaka do stanu 4-4. Faworyt meczu szybko wyciągnął wnioski i zachował chłodną głowę, najpierw przełamując Białorusina, a potem przy własnym serwisie wygrywając drugiego seta 6-4.

W trzecim secie Białorusin wyraźnie przygaszony, po przegranym drugim, nie potrafił nawiązać równorzędnej walki z turniejową "siódemką". Austriak zdecydowanie prowadził grę i pewnie wygrał trzeciego seta 6-1, awansując do drugiej rundy w której spotka się z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.

Dominic Thiem (Austria) - Ilya Ivashka (Białoruś) 6-2 6-4 6-1