Tenis – ATP Monte Carlo: trudny mecz i ważne zwycięstwo Kubota i Melo!

• Data publikacji: 17.04.2019, 14:05

Losowanie turnieju w Monako nie było łaskawe dla Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Już w pierwszej rundzie naprzeciw polsko-brazylijskiego duetu stanęli Hiszpanie Marcel Granollers i Marc Lopez. Na szczęście, po bardzo wyrównanym meczu, zwycięzcy okazali się zawodnicy rozstawieni z "2".

Sam początek meczu był nieco zaskakujący. Kubot i Melo już w pierwszym gemie stracili swój serwis. Lepiej w to starcie udało się wejść tenisistom z Hiszpanii i wydawało się, że pewnie zmierzają oni po zwycięstwo w pierwszym secie. Jednakże od jego połowy gra Polaka i Brazylijczyka poprawiła się. Zdołali oni wyrównać na 4-4. Niewiele jednak brakowało, by odrobienie strat nic im nie przyniosło. Po chwili kolejny raz przewagę wypracowali sobie Granollers i Lopez, dzięki czemu serwowali na 6-4. Zabrakło im jednak zimnej krwi, w związku z czym Kubot i Melo ponownie zdołali zniwelować stratę. O wyniku partii zadecydował ostatecznie tiebreak, który był równie wyrównany jak cały set. Duet polsko-brazylijski wywalczył najpierw dwie piłki setowe, których nie zdołał wykorzystać. Po chwili mieli oni trzecią okazję, jednak również Hiszpanie zdołali się obronić. Granollers i Lopez mogli zakończyć tiebreak wynikiem 9-7, lecz także nie udała im się ta sztuka. Ostatecznie czwartego setbola wykorzystali Kubot i Melo, wygrywając decydującą w pierwszej odsłonie spotkania rozgrywkę 10-8.

Drugi set rozpoczął się od przełamania na korzyść prowadzących, jednakże przewagę natychmiast oni stracili. Ogółem partia ta miała nieco spokojniejszy przebieg od pierwszej. Kolejne gemy dość pewnie wygrywali serwujący. Zmieniło się to w dziewiątym gemie seta, kiedy to przewagę ponownie wypracowali Kubot i Melo. Dzięki temu serwowali po chwili, by zakończyć mecz zwycięstwem 6-4 w drugim secie. Wykorzystali oni trzecią piłkę meczową i mogą się już szykować do walki o ćwierćfinał z Austriakami Jurgenem Melzerem i Dominiciem Thiemem.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) [2] – Marcel Granollers/Marc Lopez (ESP) 7-6(8) 6-4