Wspinaczka sportowa – PŚ: słoweński dublet w boulderingu

• Data publikacji: 14.04.2019, 23:59

Reprezentujący Słowenię Janja Garnbret i Jernej Kruder nie mieli sobie równych w zmaganiach specjalistów od boulderingu podczas Pucharu Świata w Moskwie. W zawodach startowali również Biało-Czerwoni, jednak zajęli odległe pozycje. Najlepiej z naszych reprezentantów spisała się Natalia Kałucka, która była 71.

Kobiety

W zmaganiach kobiet zaskoczenia nie było. Rewelacyjna Słowenka Janja Garnbret prezentowała się najlepiej w każdej fazie zawodów. W finale z wynikiem 4T4z w 4 próbach odniosła zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Brytjka Shauna Coxsey, która również zaliczyła 4 topy i 4 zony, jednak potrzebowała do tego 6 prób. Na najniższym stopniu podium stanęła Fanny Gibert z Francji. Jej wynik w finale był identyczny jak Brytyjki, jednak reprezentantka "Trójkolorowych" słabiej prezentowała się w kwalifikacjach i półfinale. Wszystkie cztery reprezentantki Polski odpadły w kwalifikacjach. Najlepiej spisała się Natalia Kałucka, która z wynikiem 0T3z zajęła 71. miejsce. Aleksandra Kałucka była 81. (0T1z), Patrycja Chudziak 87. (0T0z), a Anna Brożek 91. (0T0z).

Mężczyźni

U mężczyzn również triumfował Słoweniec. Jernej Kruder jako jedyny zdobył komplet punktów. Drugie miejsce zajął Czech Adam Odra, który nie rozwiązał jednego problemu, ale zaliczył wszystkie zony. Trzeci w zawodach Japończyk Yoshiyuki Ogata przegrał z reprezentantem naszych południowych sąsiadów właśnie przez to, że nie zabrakło mu jednej z zon. Marcin Dzieński wystartował w zawodach, jednak bez powodzenia. Z wynikiem 0T0z zajął ostatnie 107. miejsce ex aequo z kilkoma innymi zawodnikami.