Gimnastyka sportowa - ME: ostatnie komplety medalowe rozdane

• Data publikacji: 14.04.2019, 21:25

W Szczecinie dobiegły końca Mistrzostwa Europy w gimnastyce sportowej. W niedzielę przeprowadzono rywalizację w pięciu konkurencjach: dwóch żeńskich (równoważnia, ćwiczenia wolne) i trzech męskich (skok, poręcze, drążek).

Mężczyźni:

Rosjanie kontynuowali zwycięską passę z soboty, dodając kolejne dwa złota do ich dorobku. Denis Abliazin pokazał niesamowitą kontrolę w swoich dwóch skokach (w kwalifikacjach i finale) i odniósł w pełni zasłużoną wygraną. Jest to dla niego drugi indywidualny tytuł na tych mistrzostwach. Gimnastyk "Sbornej" uzyskał 14,950 pkt. Srebro trafiło do reprezentanta Izraela Andreya Medvedeva (14,699 pkt), a brąz zdobył rodak Abliazina, Artur Dalaloyan (14,533 pkt).

Na poręczach najlepszy okazał się Nikita Nagornyy, który zakwalifikował się do finału z pierwszego miejsca. Rosjanin spisał się znakomicie na tym przyrządzie, uzyskując 15,466 pkt. Drugie miejsce zajął Ukrainiec Petro Pakchniuk z wynikiem 15,333 pkt. Dla reprezentanta naszych wschodnich sąsiadów to pierwszy medal ME w historii. Brąz zdobył Turek Ferhat Arican z rezultatem 15,033 pkt.

Po zdobyciu złotych medali w 2011 i 2014 roku, trzeci tytuł do swojej kolekcji dołożył Epke Zonderland. Holender specjalizujący się na drążku uzyskał za swój występ 15,266 pkt. Srebro przypadło mistrzowi świata z 2017 roku Chorwatowi Tinowi Srbicowi, a na najniższym stopniu podium stanął po raz kolejny Artur Dalaloyan.

Kobiety:

W rywalizacji kobiet na równoważni doszło do historycznego momentu. Pierwsze złoto w tej konkurencji trafiło do reprezentantki Wielkiej Brytanii, Alice Kinselli, której występ oceniono na 13,566 pkt. Kolejne dwa krążki powędrowały do gimnastyczek Trójkolorowych. Srebro zdobyła multimedalistka tegorocznych ME - Melanie de Jesus dos Santos, a brąz Lorette Charpy.

Melanie de Jesus dos Santos powetowała sobie niepowodzenie na równoważni w ćwiczeniach wolnych, zdobywając medal z najcenniejszego kruszcu. Drugie miejsce zajęła Holenderka Eythora Thorsdottir , a trzecie Rosjanka Angelina Melnikova.