Pięciobój nowoczesny: polski mikst najlepszy na PŚ w Sofii

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 14.04.2019, 20:39

Marta Kobecka i Jarosław Świderski wygrali zawody mikstów na zakończonych w Sofii zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Indywidualnie nasi pięcioboiści nie mieścili się na podium.

Polacy dzisiejszy start zaczęli udanie. W rundzie rankingowej szermierki zajęli trzecie miejsce, wyprzedzeni jedynie przez Mekyskan i Koreańczyków. Taki wysokie miejsce dały 24 wygrane. W rundzie bonusowej Polacy pokonali Koreańczyków, ale przegrali z Meksykanami. W pływaniu czas 2:00.98 dał polskiemu duetowi piąte miejsce. Najszybsi byli Koreańczycy, jednak układ czołowej trójki po dwóch konkurencjach się nie zmienił. Marta i Jarek świetnie spisali się na parkurze, gdzie zaliczyli czysty przejazd, minimalną liczbę punktów stracili z powodu przekroczenia czasu. W tej konkrecji sporo stracili zarówno Meksykanie, jak i Koreańczycy. Do biegu polska para ruszyła na pierwszej pozycji, 9 sekund później na trasę ruszyli Brytyjczycy, a 17 Rosjanie. Po emocjonującej końcówce Kobecka i Świderska utrzymali prowadzenie, wyprzedzając minimalnie Brytyjczyków i Niemców.

8. Korea Południowa

Zawody indywidualne wygrał Manuel Padilla Meksykanin wyprzedził minimalnie Brytyjczyka Josepha Choonga oraz Fabiana Liebiga z Niemiec. W finale mieliśmy trzech Polaków. Najlepiej spisał się Daniel Ławrynowicz, który był 12. Jarosław Świderski zajął 27. miejsce, a Łukasz Gutkowski nie ukończył konkurencji.

Wśród pań triumfowała Francuzka Marie Oteiza przed Litwinką Laurą Asadauskaite i Włoszką Alice Sotero. Z Polek do finału zakwalifikowała się jedynie Anna Maliszewska, która sklasyfikowana została ostatecznie na 15. miejscu.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.