Orlen Warsaw Marathon: Marcin Chabowski mistrzem Polski

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 14.04.2019, 12:31

Marcin Chabowski wywalczył dziś w Warszawie tytuł mistrza Polski w maratonie. Dla zawodnika Pomeranii Szczecinek to pierwszy taki tytuł na tym dystansie.

Orlen Warsaw Marathon mógł cieszyć się rangą mistrzostw Polski mężczyzn już po raz siódmy z rzędu. Na trasie zabrakło m.in. Henryka Szosta, Artura Kozłowskiego (startował dziś w półmaratonie w Poznaniu) czy broniącego tytułu Yareda Shegumo, ale poziom zawodów i tak był zadowalający. Po pierwszy w karierze medal mistrzostw kraju na tym dystansie pobiegł Marcin Chabowski, który ukończył bieg na 4. pozycji, ale wystarczyło to wygrania klasyfikacji mistrzostw Polski. Sześciokrotny mistrz Polski w biegu na 10 km tryumfował z wynikiem 2:13:10, słabszym o 40 s od minimum na tegoroczne mistrzostwa świata w Dosze. Wicemistrzem kraju został szósty na mecie Mariusz Giżyński (2:13:25), a brązowy medal wywalczył finiszujący tuż za nim Adam Nowicki (2:13:28). Bieg wygrał Kenijczyk Regasa Bejiga (2:09:42).

W rywalizacji pań najszybsza okazała się Kenijka, Sheila Jerotich, której wynik 2:35:55 jest najlepszym uzyskanym kiedykolwiek na polskiej ziemi.