IE 2019: trzech polskich łuczników z kwalifikacją

• Data publikacji: 14.04.2019, 10:41

W Bukareszcie zakończyły się własnie zawody Pucharu Europy oraz konkurs, który był ostatnią szansą na zdobycie przez łuczników kwalifikacji do Igrzysk Europejskich w Mińsku. Polska z Rumunii przywiezie tylko jedną przepustkę, którą wywalczył Łukasz Przybylski w łukach bloczkowych.

Łukasz Przybylski awansował do 1/4 finału turnieju kwalifikacyjnego, w którym przegrał wprawdzie ze Szwedem Linusem Strombergiem 144:143, ale wynik ten pozwolił na zajęcie szóstego miejsca w turnieju i wywalczenie przepustki. Sztuka awansu nie udała się polskim drużynom w łukach klasycznych, gdzie do zgarnięcia były po trzy bilety do Mińska. Panie zajęły szóste, a panowie dziewiąte miejsce. Polska nie wystawiła reprezentantki w zawodach kobiecych łuków bloczkowych.

Do Mińska pojedzie troje Polaków, bo podczas zeszłorocznych Mistrzostw Europy w Lednicy nasz kraj zapewnił sobie po jednym miejscu w zawodach łuków klasycznych pań i panów. Jest to wynik znacznie poniżej oczekiwań polskich kibiców. Podczas Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 roku wystąpiło sześciu naszych reprezentantów w samych tylko łukach klasycznych, którzy wystąpili także w konkursach drużynowych.