Tenis – WTA Lugano: rewelacyjna Iga Świątek w półfinale!

• Data publikacji: 12.04.2019, 17:09

Iga Świątek rozegrała dziś w Lugano pierwszy w swojej karierze ćwierćfinał turnieju WTA Tour i już wiemy, że jutro pierwszy raz wystąpi w półfinale zawodów tego cyklu! Młoda Polka pokonała dziś Białorusinkę Wierę Łapko 4-6 6-4 6-1.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo obiecująco dla Igi Świątek. Polka przełamała swoją rywalkę, wychodząc na prowadzenie 3-1. Niestety nie udało jej się utrzymać tej przewagi. Łapko odpowiedziała już w kolejnym gemie. Bardzo emocjonująca była końcówka pierwszej partii. Jednakże nie potoczyła się ona dobrze dla Świątek, która przegrała trzy gemy z rzędu od stanu 4-3, co oznacza zarazem, iż przegrała 4-6 tę odsłonę spotkania. Tym bardziej szkoda, biorąc pod uwagę fakt, że nasza reprezentantka miała w tym czasie aż 10 niewykorzystanych break-pointów.

Druga partia miała bardzo ciekawy przebieg. Sytuacja na korcie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Już w pierwszym gemie przewagę breaka zdobyła Łapko, jednak od stanu 0-2 cztery gemy z rzędu wygrała Świątek, dzięki czemu to ona prowadziła z przewagą przełamania. Z której to przewagi nie cieszyła się jednak długo, gdyż mimo świetnego i agresywnego serwisu Polki w tym secie, Białorusinka zdołała odrobić stratę. Naszej zawodniczki nie stremowała jednak bliskość zwycięstwa dla Łapko. Przy serwisie rywalki wywalczyła piłkę setową na 6-4, którą wykorzystała, wyrównując stan spotkania.

Decydujący set był już popisem gry utalentowanej Polki! Choć w pierwszym jego gemie straciła podanie, to jak się później okazało, był to jedyny gem przegrany przez Świątek w tym secie. Zawodniczka Legii Warszawa zdecydowanie zdominowała rywalkę i wywalczyła awans do pierwszego w karierze półfinału turnieju WTA Tour! W nim zmierzy się z Kristyną Pliskovą lub Swietłaną Kuzniecową.

Iga Świątek (POL) – Wiera Łapko (BLR) [8] 4-6 6-4 6-1