Matusz i Ostrowski bez awansu w Dutch Open

• Data publikacji: 11.04.2019, 22:29

Maciej Matusz i Alan Ostrowski nie zdołali awansować do turnieju głównego badmintonowego turnieju Dutch Open.

W meczu pierwszej rundy polska para stoczyła zacięty bój z Niemcami Mattim-Lukką Bahro i Marvinem Schmidtem. W pierwszym secie wyrównana gra trwała mniej więcej do przerwy technicznej, po niej Niemcy zdominowali kort i wygrali zdecydowanie do 14. Drugą partię zdecydowanie lepiej zaczęli Polacy, którzy wygrali pierwsze trzy wymiany, a potem prowadzenia już nie oddali, choć rywale chwilami zbliżali się na dystans 1-2 punktów. W decydującym secie na początku niewielką przewagę mieli Alan i Maciej, wynosiła ona nawet 4 punkty, ale Niemcy zdołali wyrównać na po 18 i po chwili mieć dwie lotki meczowe. Nie wykorzystali ich, a na dodatek Polacy zdobyli kolejne dwa punkty i zwyciężając 22:20 awansowali do drugiej rundy.

W niej rywalami byli rozstawieni z dwójką Anglicy Zach Russ i Steven Stalwood. Tylko na początku pierwszego seta trwała wyrównana gra, prowadzenie zmieniło się kilka razy. Od stanu po 4 rywale zdobyli cztery punkty z rzędu, potem tej przewagi oddać już nie chcieli. Polska para popełniała sporo błędów, część zagrań była autowa, obie pary zresztą nie grały wielkiego badmintona. Anglicy mylili się rzadziej i wygrali do 14. W drugiej partii obraz się nie zmienił. Większa dokładność Anglików pozwalała im budować coraz większą przewagę. Na przerwie wynosiła ona siedem punktów. Liczba zagrań w siatkę irytowala nawet samych polskich graczy. Tak wygrać meczu i awansować do turnieju głównego się nie dało.

Jutro w I rundzie zagra Patryk Szymoniak, który w Wateringen zagra w parze z Belgiem Freekiem Golinskim.