Tenis – WTA Lugano: Iga Świątek pokonała rozstawioną rywalkę! Ćwierćfinał!

• Data publikacji: 11.04.2019, 14:07

Iga Świątek pierwszy raz w karierze zagra w ćwierćfinale turnieju WTA! Polka pokonała w drugiej rundzie zawodów w Lugano Słowaczkę Viktorię Kuzmovą, która była tu rozstawiona z "3"! W kolejnym spotkaniu rywalką Polki będzie rozstawiona z "8" Białorusinka Wera Lapko.

Pierwszy set spotkania 17-letniej Polki (115. WTA) z 20-letnią Słowaczką (46. WTA) był dość wyrównany. Przez większość seta obydwie zawodniczki nie dopuszczały rywalki do szansy na przełamanie. Kuzmova serwowała dość agresywnie, a Świątek miała za to lepszą celność podania. Mogło to być kluczem do tego, że w ósmym gemie nasza zawodniczka przełamała rywalkę, a następnie pewnie utrzymała zdobytą przewagę, kończąc seta 6-3.

Niestety w drugim secie przewagę szybko zdobyła Kuzmova. Niedługo po rozpoczęciu tej partii Słowaczka prowadziła już 3-0. Tym razem jej statystyki serwisowe były rewelacyjne. Pierwsze podanie trafiało w karo w 81% przypadków, przez co Świątek ciężko był nawet zbliżyć się do odrobienia strat. W związku z tym po godzinie i pięciu minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 1-1.

W decydującej partii od początku nieco lepiej wyglądała zawodniczka Legii Warszawa. Tę przewagę w grze udało jej się podkreślić, przełamując na 4-2. Nasza reprezentantka miała nieco problemów ze swoim podaniem w tej partii (zaliczyła aż trzy podwójne błędy serwisowe), ale na szczęście inne elementy gry nie zawodziły. Po utrzymaniu przewagi poprzez obronienie 4 break-pointów w bardzo długim siódmym gemie Świątek znalazła się o krok od pierwszego w karierze ćwierćfinału turnieju WTA Tour. I ten krok wykonała, wykorzystując drugą piłkę meczową przy serwisie rywalki już w kolejnym gemie.

Iga Świątek (POL) – Viktoria Kuzmova (SVK) [3] 6-3 3-6 6-2