El. ME 2020: Niemcy zdecydowanie lepsi

• Data publikacji: 10.04.2019, 19:30

W kolejnej odsłonie eliminacji do mistrzostw Europy 2020 w piłce ręcznej, Polacy przegrali z Niemcami 18:26. Szansa na rewanż już w najbliższą sobotę w Halle.

Podopieczni Patryka Rombla bardzo dobrze rozpoczęli ten mecz. Pierwsze pięć minut to popis gry Adama Morawskiego w bramce oraz dobra skuteczność w ataku. Po upływie tego czasu to nasi zachodni sąsiedzi przejęli inicjatywę. Doskonale w ofensywie sprawowali się Uwe Genscheimer oraz Patrick Groetzki, którzy raz po raz wykorzystywali kontry (6:2). Po przerwie dla Rombla, Polska zaczęła lepiej grać, jednak nie była w stanie dorównać poziomem do Niemców. Pojedyncze akcje Tomasza Gębali, czy Rafała Przybylskiego, to było za mało, by odrobić straty (10:13).

W drugiej części za Adama Morawskiego wszedł Mateusz Kornecki, który popisywał się skutecznymi interwencjami. To dzięki niemu, przewaga Niemców nie była aż tak wysoka. Jednak z minuty na minutę nasi rywale grali bardziej swobodnie, a w polskiej drużynie wkradało się dużo niedokładności i błędów. Przez to mieli znacznie więcej okazji do kontr i różnica bramek wzrastała. Polakom momentami brakowało pomysłu na grę, co wykorzystywali przeciwnicy. Dobrze zaprezentowali się w tej części spotkania Piotr Jaroszewicz oraz Maciej Pilitowski. Ten drugi wniósł odrobinę świeżości i szybkości, jednak była to kropla w morzu naszych potrzeb. Ostatecznie przegraliśmy 18:26.

Polska - Niemcy 18:26 (10:13)