WTA Bogota: zwycięski bój Magdy Linette

• Data publikacji: 10.04.2019, 08:33

Magda Linette w pierwszej rundzie musiała sporo się natrudzić, aby awansować do kolejnej rundy turnieju rozgrywanego w kolumbijskiej Bogocie. Rywalką Magdy była 21-letnia hiszpańska kwalifikantka - Aliona Bolsova Zadoinov.

Pierwszy set od samego początku nie układał się po myśli Magdy. Hiszpanka szybko wyszła na prowadzenie 3:1, którego nie oddała już do samego końca seta. Było widać, że Magda bardzo powoli wchodzi w to spotkanie. Na domiar złego Polka w siódmym gemie po raz kolejny straciła swój serwis po czym przy własnym podaniu 21-letnia rywalka zakończyła pierwszą partię 6:2.

W drugim secie oglądaliśmy bardzo dużo długich wymian oraz gemów. Większość gemów rozgrywana była na przewagi. Linette w pewnym momencie przegrywała już 3:5 i była jedną nogą poza turniejem, na szczęście dla polskich fanów udało jej się odwrócić losy seta i doprowadzić do tie-breaka. W nim lepsza okazała się Polka, która wytrzymała presję i wygrała 7:5.

Decydujący set to już popis jednej aktorki, którą była Magda Linette. Rywalka Madzi w tym secie zdobyła zaledwie 5 punktów! Koncertowa gra pozwoliła naszej tenisistce wygrać tego seta 6:0 i całe spotkanie 2:1.

W drugiej rundzie Linette zmierzy się ze zwyciężczynią spotkania Shelby Rogers - Astra Sharma. Spotkanie to zostało przerwane przez opady deszczu przy wyniku 6:3, 6:7(6), 5:1 dla Sharmy.