Tenis — WTA Lugano: pewne zwycięstwo Świątek!

• Data publikacji: 09.04.2019, 11:57

Iga Świątek rozpoczęła turniej WTA w Lugano od spotkania z niżej notowaną Katariną Zawacką, która przeszła kwalifikacje. Polka nie zawiodła i bez większych problemów pokonała w dwóch setach rok starszą Ukrainkę.

Od samego początku spotkania to Polka prezentowała się znacznie lepiej. Świątek już po kilkunastu minutach prowadziła 4-0. Nasza reprezentantka korzystała z kiepskiej dyspozycji serwisowej rywalki. Choć fakt, że sama również miewała problemy ze skutecznym pierwszym podaniem sprawił,  że też pozwoliła rywalce zdobyć przełamanie. Na szczęście tylko jedno, na które natychmiast odpowiedziała, jednocześnie kończąc seta zwycięstwem 6-3.

Drugą partię Świątek zdominowała jeszcze bardziej. Tym razem nie oddała rywalce nawet jednego gema. Dzięki temu już po godzinie i 4 minutach gry mogła się cieszyć z awansu do drugiej rundy. W niej zmierzy się z rozstawioną z "3" Słowaczką Viktorią Kuzmovą lub z kwalifikantką Giulią Gatto-Monticone z Włoch.

Iga Świątek (POL) — Katarina Zawacka (UKR) [Q] 6-3 6-0