MŚJ w szermierce: drużyny bez sukcesów

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 08.04.2019, 20:22

Polskie drużyny szablowe bez sukcesów zakończyły rywalizację w rozgrywanych w Toruniu mistrzostwach świata juniorów w szermierce. Panie zajęły trzynaste, a panowie piętnaste miejsce.

Polki zawody rozpoczęły od pojedynku z Belgią, który wygrały pewnie, 45:29. W kolejnej rundzie nie sprostały jednak Amerykankom i uległy 39:45. Julii Cieślar, Zuzannie Cieślar, Małgorzacie Zawodniak i Urszuli Kurzynie została więc walka o miejsca 9-16. Tam gospodynie turnieju najpierw 40:45 przegrały z Ukrainkami, a następnie 44:45 pokonały Rumunki. Na zakończenie pokonały Singapur  45:33.

Złoto trafiło do Węgierek, które po emocjonującym finale pokonały Niemki 45:43. Podium uzupełniła reprezentacja Włoch.

13. Polska

Identyczny początek turnieju zaliczyli szabliści. Na inaugurację trzema trafieniami 45:42 wyeliminowali Belgów, a następnie 31:45 przegrali z Amerykanami. Cezary Białecki, Jakub Broniszewski, Karol Lademann i Piotr Szczepanik w dalszych walkach przegrali z Kanadą 41:45 i Ukrainą 39:45, a na zakończenie pokonali Kazachstan 45:36.

Finał przebiegł pod dyktando Włochów, którzy 45:39 pokonali reprezentację Rosji. Brązowe medale wywalczyli Amerykanie.