WTA Bogota: porażka w deblu, Linette musi skupić się na singlu

• Data publikacji: 08.04.2019, 20:27

Krótko trwała przygoda Magdy Linette z grą deblową w kolumbijskiej Bogocie. Polka do turnieju deblowego przystąpiła z Amerykanką Christiną McHale, która tak samo jak Magda skupia się w szczególności na grze singlowej. Linette i McHale przegrały już w pierwszej rundzie z parą Arruabarrena-Vecino/Sorribes Tormo 3:6 1:6.

Magda Linette i Christina McHale przystąpienie do turnieju deblowego traktowały jako przetarcie przed grą singlową. Trafiając w pierwszej rundzie na parę Arruabarrena-Vecino/Sorribes Tormo można było się spodziewać, że o awans do drugiej rundy będzie bardzo ciężko. Rywalki to dużo bardziej doświadczone tenisistki w grze podwójnej.

Hiszpanki od samego początku kontrolowały przebieg spotkania. Linette i McHale w pierwszych dwóch gemach serwisowych straciły dwukrotnie swoje podanie co skutkowało ciągłą gonitwą za wynikiem. Niestety w dziewiątym gemie po raz kolejny straciły swoje podanie i przegrały seta 3:6.

Drugi set to już popis Hiszpanek, które dały rywalką dobrą lekcję tenisa. Magda i Christina nic nie mogły zrobić na korcie wygrywając zaledwie jednego gema. Set trwał zaledwie 27 minut i zakończył się wynikiem 6:1 dla pary Arruabarrena-Vecino/Sorribes Tormo.

We wtorek Magda Linette przystąpi do gry singlowej, gdzie w pierwszej rundzie zmierzy się z Alioną Bolsovą Zadoinov, która również jest Hiszpanką jak dzisiejsze rywalki Magdy w deblu.