Dookoła Kraju Basków: Kwiatkowski trzeci w czasówce

• Data publikacji: 08.04.2019, 18:30

Michał Kwiatkowski zajął 3. miejsce w czasówce otwierającej wyścig dookoła Kraju Basków. Wygrał Maximilian Schachmann.

Wyścig Itzulia Basque Country rozpoczął się od jazdy indywidualnej na czas. Do pokonania była trasa dookoła Zumarragi o długości 11,3 kilometra z wymagającym podjazdem. Do tego zadanie kolarzom utrudniał deszcz. Najlepiej na trasie poradził sobie Maximilian Schachmann. Kolarz Bora-hansgrohe pokonał dystans w czasie 17:10. Drugie miejsce ze stratą 9 sekund zajął Daniel Felipe Martinez (Kolumbia, EF Education First).

Świetnie pojechał Michał Kwiatkowski. Polski kolarz uzyskał wynik o 10 sekund gorszy od Schachmanna i zajął 3. miejsce. Tym samym kolarz Team Sky jest w czołówce klasyfikacji generalnej tuż przed kolarzami tj. Julian Alaphilippe, Adam Yates czy Ion Izagirre. Najlepiej z kolarzy CCC Team pojechał Alessandro de Marchi. Włoch zajął 23. miejsce ze stratą 48 sekund. Paweł Poljański (Bora-hansgrohe) uzyskał 62. wynik ze stratą minuty i 16 sekund. Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) był 81. ze stratą minuty i 32 sekund, a Michał Gołaś (Team Sky) 145. ze stratą 2 minut i 33 sekund.