Tenis – WTA Charleston: pierwsze trofeum Rosolskiej w sezonie i życiowy ranking!

• Data publikacji: 08.04.2019, 07:04

Alicja Rosolska zdobyła pierwsze trofeum w tym sezonie! W parze z Niemką Anną-Leną Groenefeld pokonały w finale turnieju w Charleston Rosjanki Irinę Chromaczewą i Weronikę Kedermietową. Dzięki temu zwycięstwu Polka osiągnęła najlepszy ranking w swojej karierze.

Rozstawione w Charleston z "4" Groenefeld i Rosolska były faworytkami spotkania z Chromaczewą i Kudermietową. Rosjanki dość niespodziewanie dotarły do finału, jednakże grały w tym turnieju naprawdę dobrze i nie należało ich lekceważyć.

Pierwszy set finału był bardzo wyrównany. Duet rosyjski miał co prawda lepsze statystyki serwisowe, jednak nie przełożyło się to na wynik. Mimo że dwa razy udało im się przełamać parę niemiecko-polską, to nie były w stanie utrzymać zdobytej przewagi. Dlatego też o zwycięstwie w tej partii zadecydował tiebreak. Chromaczewa i Kudermietowa jako pierwsze wywalczyły piłkę setową, jednak nie zdołały jej wykorzystać. Po chwili okazje na zakończenie tiebreaka wynikiem 8-6 miały Groenefeld i Rosolska, jednak również nie udało im się zakończyć seta. Na szczęście już po chwili zrobiły to, wygrywając decydującą rozgrywkę 9-7.

Drugi set był już bardzo jednostronny. Gra Rosjanek wyraźnie się pogorszyła, a Groenefeld i Rosolskiej nie przeszkadzała nawet kiepska dyspozycja serwisowa. Mimo że w całej drugiej partii Polka i Niemka uzbierały aż pięć podwójnych błędów serwisowych, to i tak szybko wyszły na prowadzenie 5-2. W kolejnym gemie udało im się zakończyć spotkanie.

Dla Alicji Rosolskiej to pierwszy triumf turniejowy od zeszłorocznego zwycięstwa w Nottingham u boku Abigail Spears. W tym sezonie Polka była już razem z Japonką Eri Hozumi w finale turnieju w Sydney, gdzie lepsze okazały się jednak Serbka Aleksandra Krunić i Czeszka Katerina Siniakova. Zwycięstwo w Charleston oznacza też, że Polka awansowała na najlepsze w karierze 24. miejsce w rankingu deblowym WTA.

Anna-Lena Groenefeld/Alicja Rosolska (GER/POL) [4] – Irina Chromaczewa/Weronika Kudermietowa (RUS) 7-6(7) 6-2