Roland Garros: porażka obrończyni tytułu!

• Data publikacji: 27.05.2018, 19:56

Jelena Ostapenko nie obroni tytułu! Sensacyjna mistrzyni French Open sprzed roku przegrała z Ukrainką Kateryną Kozłową! Reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów po raz drugi w karierze awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju i wreszcie ma powody do optymizmu w naznaczonym kontuzją sezonie.

Już od początku spotkania Kozłowa pokazywała, iż nie jest skazana na porażkę. Niedługo po rozpoczęciu spotkania wyszła na prowadzenie 3-1. Łotyszka później wyrównała, jednak obydwie tenisistki miały problem z utrzymaniem własnego podania. Ostatecznie losy partii na swoją korzyść rozstrzygnęła Kozłowa. Wygrała ją 7-5.

Przed drugim setem Ukrainka poprosiła o krótką przerwę medyczną, ze względu na pęcherz na pięcie, który musiał zostać opatrzony. Przeszkadzało jej to tylko na początku seta. Łotyszka wyszła na prowadzenie 2-0, jednak to nie oznaczało, że miała kontrolę nad spotkaniem. Później wygrała już tylko jednego gema. W ten sposób obrończyni tytułu znalazła się poza burtą!

Jelena Ostapenko (LVA) – Kateryna Kozłowa (UKR) 7-5 6-3