Ronde van Vlaanderen kobiet: zwycięstwo Bastianelli, dobra jazda Niewiadomej

• Data publikacji: 07.04.2019, 15:30

Marta Bastianelli wygrała wyścig dookoła Flandrii kobiet. Z dobrej strony pokazała się Katarzyna Niewiadoma.

16. edycja Ronde van Vlaanderen kobiet liczyła niecałe 160 kilometrów dookoła Oudenaarde. Część trasy pokrywała się z wyścigiem mężczyzn. Na trasie znalazło się 10 podjazdów (w tym Muur, Oude Kwaremont i Patterberg) oraz 4 płaskie sektory.

W ucieczce dnia jechało 7 zawodniczek.

Na 50 kilometrów przed metą ucieczka została doścignięta. Na niecałe 30 kilometrów przed metą, na Kruisbergu zaatakowała Katarzyna Niewiadoma, ale nieskutecznie. Na Oude Kwaremoncie odjechały: Niewiadoma, Annemiek van Vleuten (Holandia, Mitchelton Scott), Cecille Uttrup Ludwig (Dania, Cervelo Bigla) i Marta Bastianelli (Włochy, Team Virtu Cycling). Na Patterbergu Polka niestety odpadła z czołówki i została dogoniona przez grupę pościgową. Oprócz zawodniczki Canyon SRAM Racing Team jechały w niej: Sofia Bertizzolo (Włochy, Team Virtu Cycling), Chantal Blaak (Holandia, Boels Dolmans Team) i Ellen van Dijk (Holandia, Trek-Segafredo).

Rywalizację o zwycięstwo pomiędzy sobą rozegrały trzy czołowe zawodniczki. Jako pierwsza finisz rozpoczęła Van Vleuten. Jednak na ostatnich metrach została wyprzedzona przez Martę Bastianelli. Annemiek van Vleuten i Cecille Uttrup Ludwig przyjechały tuż za plecami mistrzyni Europy. Katarzyna Niewiadoma przyjechała na metę w grupie pościgowej ze stratą kilkunastu sekund. Polka zajęła 6. miejsce. Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling) nie ukończyła wyścigu.