Tenis – WTA Charleston: Rosolska w finale po rewelacyjnym meczu!

• Data publikacji: 06.04.2019, 21:35

To był rewelacyjny mecz Alicji Rosolskiej i Anny-Leny Groenefeld! Polsko-niemiecki duet w zaledwie 55 minut pokonał Niemkę Annę-Lenę Friedsam i Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo w półfinale turnieju WTA w Charleston. To drugi w tym sezonie finał Rosolskiej po występie w Sydney. Czy będzie pierwsze zwycięstwo?

To było niespodziewanie bardzo jednostronne spotkanie na amerykańskiej mączce! Od samego początku meczu Alicja Rosolska i Anna-Lena Groenefeld nie dawały swoim rywalkom najmniejszych szans. Pewnie prowadziły grę, ani razu nie musiały się martwić o utratę własnego podania. W pierwszym secie przegrały tylko jednego gema.

W drugiej partii obraz gry się nie zmienił. Anna-Lena Friedsam i Sara Sorribes Tormo nie mogły znaleźć sposobu na pokonanie świetnie grającej pary niemiecko-polskiej. Wydawało się, że ten set zakończy się takim samym wynikiem, jak pierwsza odsłona spotkania, jednak rozluźnione wysokim prowadzeniem Rosolska i Groenefeld pozwoliły swoim rywalkom na zdobycie przełamania. Jednak więcej niż dwóch gemów niemiecko-hiszpańska para nie była już w stanie wygrać. Po zaledwie 55 minutach gry Groenefeld i Rosolska świętowały awans do finału.

W nim rywalkami będą albo Rosjanki Irina Chromaczewa i Weronika Kudermetowa, albo czesko-słoweński duet Lucie Hradecka/Andreja Klepac. Faworytkami drugiego półfinału są Hradecka i Klepac, jednak należy pamiętać, że w deblu kobiet często dochodzi do niespodzianek.

Anna-Lena Groenefeld/Alicja Rosolska (GER/POL) [4] – Anna-Lena Friedsam/Sara Sorribes Tormo (GER/ESP) 6-1 6-2