Snowboard - MŚJ: siódme miejsce Michalik w slalomie

• Data publikacji: 03.04.2019, 18:53

W Rogli trwają mistrzostwa świata juniorów w snowboardzie alpejskim. W slalomie równoległym Aleksandra Michalik zajęła 7. miejsce.

W slalomie równoległym z reprezentantek Polski tylko Aleksandra Michalik awansowała do ćwierćfinału. W 1/8 finału polska juniorka wygrała z Czeszką Zuzaną Maderową, a w 1/4 finału przegrała z Marią Wałową. Rosjanka na mistrzostwach świata seniorek zajęła 4. miejsce w tej konkurencji. Wałowa triumfowała w całych zawodach. W finale okazała się lepsza od Japonki Tsubaki Miki. Dwie pozostałe Polki odpadły w kwalifikacjach. Maria Chyc zajęła 21. miejsce, a Oliwia Pawlikowska nie ukończyła przejazdu.

DNF Oliwia Pawlikowska

W slalomie gigancie Klemens Gąsienica-Byrcyn odpadł w kwalifikacjach. Tak samo stało się w slalomie. Polski snowboardzista uzyskał 58. rezultat. W finale Ukrainiec Michaiło Karuk wygrał z Kanadyjczykiem Michaelem Nazwaskim. Brązowy medal zdobył Jamie Behan, także z Kanady. Warto dodać, że trasę slalomu ustawiał polski trener, Piotr Skowroński.