WTA Charleston: Alicja Rosolska w ćwierćfinale

• Data publikacji: 03.04.2019, 07:10

Alicja Rosolska i Anna-Lena Groenefeld pokonały 6:1, 6:4  parę Kaitlyn Christian i Abigail Spears na otwarcie turnieju w Charleston. W ćwierćfinale polsko-niemiecki debel zmierzy się z Japonką Shuko Aoyamą i Białorusinką Lidzią Marozawą.

Polka wraz z Niemką grały dziś jako para po raz pierwszy od 2015 roku. Zostały rozstawione z turniejową „jedynką” i już na początku turnieju musiały zmierzyć się z niedawną partnerką Rosolskiej – Abigail Spears. Pierwszy set to pokaz siły faworytek turnieju. Amerykanki zdołały obronić swój serwis jedynie w pierwszym gemie, sześć kolejnych należało już do przeciwniczek.

Drugi set nie był już tak jednostronny. Lepiej zaczęły go Christian i Spears, które wygrały pierwszego gema przy serwisie rywalek. Od trzeciego gema oglądaliśmy jeszcze cztery przełamania. Trzy z nich były autorstwa polsko-niemieckiej pary i to ona wygrała tego seta, jak i całe spotkanie. Mecz trwał niewiele ponad godzinę. Rosolska i Groenefeld nie dały większych szans swoim przeciwniczkom, niemal nie popełniały błędów i wykorzystały aż 6 z 8 okazji na przełamanie.

Alicja Rosolska/Anna-Lena Groenefeld - Kaitlyn Christian/Abigail Spears 2:0 (6:1 6:4)