WTA Charleston: Magda Linette nie sprawiła niespodzianki i odpadła już w I rundzie

• Data publikacji: 01.04.2019, 21:40

Magda Linette nie sprawiła niespodzianki i odpadła już w pierwszej rundzie turnieju rozgrywanego w Charleston w USA. Rywalką Magdy była chorwacka tenisistka reprezentująca od 2014 roku barwy Australii.

Pierwszy set zaczął się dobrze dla naszej reprezentantki bo już w trzecim gemie udało się jej przełamać rywalkę i wyjść na prowadzenie 2:1. Niestety w tym secie tylko na tyle było stać Magdę. Rywalka wrzuciła wyższy bieg i wygrała pięć gemów po kolei i wygrała seta 6:2.

Drugi set był bardzo wyrównany. Linette prowadziła już 3:0 z podwójnym przełamaniem. Nawet prowadzenie 4:1 nie było wystarczające aby doprowadzić do wyrównania. Tenisistka grająca pod flagą Australii była w stanie odrobić straty i doprowadzić do tie-breaka, w którym okazała się lepsza od Polki wygrywając go 9:7.