Tenis – Saint-Brieuc: pierwszy triumf Majchrzaka w Challangerze!

• Data publikacji: 31.03.2019, 21:45

Kamil Majchrzak odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w turnieju ATP Challenger Tour! Polak był najlepszy w zawodach rangi ATP Challenger 80 we francuskim Saint-Brieuc. W finale pokonał w dwóch setach reprezentanta gospodarzy Maxime'a Janviera.

Kamil Majchrzak w turnieju Open Harmonie mutuelle rozstawiony był z "8" dzięki czemu zmagania rozpoczynał od drugiej rundy. W niej zmierzył się z zaproszonym przez ITF Francuzem Baptistem Crepattem. Plasujący się w czwartej setce rankingu ATP reprezentant gospodarzy pokazał się z dobrej strony z notowanym na 154. miejscu Polakiem, jednak przegrał w dwóch setach. Piotrkowianin triumfował 6-3 7-6(6). W trzeciej rundzie rywalem Majchrzaka był Duńczyk Mikael Torpegaard. Z nim poszło Majchrzakowi nieco łatwiej, gdyż wygrał 6-3 6-4. Ćwierćfinał z rozstawionym z "3" Francuzem Gregoirem Barrerem nie należał do łatwych. Pierwszego seta Polak wygrał 7-5 w tiebreaku, lecz wydawało się, że odpadnie w tej fazie po tym jak w drugiej partii wygrał zaledwie jednego gema. Na szczęście zadyszka okazała się chwilowa. W decydującym secie to Polak wygrał 6-1. W półfinale Majchrzak wyeliminował najwyżej rozstawionego Ricardasa Berankisa. Polak świetnie spisał się w starciu z 82. w światowym rankingu Litwinem. Wygrał 7-6(3) 6-4, rewanżując się tym samym za dwie dotychczasowe porażki. W 2015 roku piotrkowianin uległ Berankisowi we Wrocławiu, a przed rokiem w... Saint-Brieuc właśnie.

W finale rywalem Polaka był niżej notowany Francuz Maxime Janvier. Nasz reprezentant potwierdził w tym meczu swoją wyższość nad rywalem. W pierwszym secie zwyciężył 6-3. Druga partia była bardziej wyrównana i do jej rozstrzygnięcia potrzebny był tiebreak, jednak w nim Majchrzak spisał się rewelacyjnie. Oddał rywalowi tylko jeden punkt, dzięki czemu mógł świętować największy sukces w dotychczasowej karierze.

Dzięki zdobyciu 80 punktów za zwycięstwo we Francji, Majchrzak awansuje aż o 24 miejsca w rankingu ATP. W najbliższym notowaniu Polak zajmie najlepszą w karierze pozycję – 130. miejsce. Czy wkrótce uda mu się awansować do pierwszej setki?

Kamil Majchrzak (POL) [8] – Maxime Janvier (FRA) 6-3 7-6(1)