Taekwondo: Kowalczuk nie zwalnia tempa, dwa złota w Hamburgu

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 31.03.2019, 14:13

Aleksandra Kowalczuk i Patrycja Adamkiewicz zdobyły złote medale odbywającego się w Hamburgu German Open. Srebrny medal wywalczył Krystian Haremza.

Dla najlepszej obecnie polskiej taekwondzistki to już czwarte złoto Pucharu Świata w tym roku, które, z racji faktu, że niemiecki turniej ma rangę G1, dodaje jej 10 punktów do rankingu olimpijskiego. Kowalczuk (+73 kg) w finale pokonała reprezentantkę gospodarzy Lorenę Brandl.

Pierwsze miejsce w kat. -57 kg zajęła również Patrycja Adamkiewicz. Po rozprawieniu się w półfinale z Łotyszką Jolandą Tarvidą, w finale pokonała Chinkę Lijun Zhou.

Trzecim Polakiem z miejscem na podium był reprezentant Hwarangu Września Krystian Haremza. W finale kat. -87 kg przegrał z Jordańczykiem Anasem Sadekiem. W tej samej kategorii wystąpił dawno nie widziany Piotr Paziński.

W Hamburgu zobaczyliśmy większość czołowych polskich zawodników (zabrakło m.in. kontuzjowanego Karola Robaka), ale nikomu więcej nie udało się stanąć na podium.