Qatar Open: porażka Jakuba Dyjasa w półfinale deblistów

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 29.03.2019, 21:30

Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck na półfinale zakończyli udział w turnieju Qatar Open. Duet polsko-belgijski w meczu o finał musiał uznać wyższość Niemców - Timo Bolla oraz Patricka Franziski.

W sesji porannej Dyjas wraz z Nuytinckiem zmierzyli się ze szwedzką parą Falck/Karlsson. Faworytami byli Skandynawowie, ale po raz kolejny w tym turnieju Polak i Belg pokazali wysoką formę. Spotkanie rozpoczęli świetnie, ale w drugiej partii zdołali ugrać tylko cztery punkty. W trzecim secie ponownie zagrali na dobrym poziomie, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 2:1. Po chwili był jednak 2:2 i o losach zwycięstwach rozstrzygnąć musiała decydująca partia. W niej po grze na przewagi górą okazał się duet polsko-belgijski.

Dyjas/Nuytinck - Falck/Karlsson 3:2 (11:8, 4:11, 13:11, 6:11, 12:10)

W meczu półfinałowym przeciwnikami Dyjasa i Nuytincka byli reprezentanci Niemiec - Timo Boll i Patrick Franziska. Niestety walka o finał nie potoczyła się po myśli Polaka i jego partnera deblowego. Po niespełna pół godziny spotkania ulegli bardziej doświadczonym rywalom, a wyrównana gra toczyła się w zasadzie tylko w drugim secie, którego para Boll/Franziska wygrała 16:14.

Dyjas/Nuytinck - Boll/Franziska 0:3 (8:11, 14:16, 3:11)