Maja Włoszczowska coraz bliżej podium!

• Data publikacji: 27.05.2018, 13:11

Maja Włoszczowska zajęła 5. miejsce w trzecich zawodach tegorocznej edycji Pucharu Świata, które odbywają się w Nowym Mieście. Po pasjonującym finiszu zwyciężyła Annika Langvad.

Za główną kandydatkę do zwycięstwa uchodziła Szwajcarka Jolanda Neff, która w fenomenalnym stylu w zeszłym tygodniu wygrała PŚ w Albstadt. Jednak podczas dzisiejszej rywalizacji nie tylko ona zamierzała powalczyć o końcowy triumf - także Dunka prezentowała świetne tempo na trasie. I te dwie zawodniczki do ostatnich metrów walczyły o zwycięstwo. Ostatecznie to ta druga okazała się lepsza, a Helwetka musiała się obejść smakiem. Na najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Pauline Ferrand-Prevot.

Maja Włoszczowska pojechała bardzo dobry wyścig. Polka z każdym okrążeniem zbliżała się do czołówki, awansując o kilka pozycji i ostatecznie zakończyła zmagania na 5. miejscu. Katarzyna Solus-Miśkowicz zajęła 25. miejsce ze stratą 6 minut i 30 sekund. Paula Gorycka ze stratą prawie 11 minut uplasowała się na 46. pozycji.

W wyścigu elity mężczyzn w ostatecznej rozgrywce na finiszu liczyli się Nino Schurter i Anton Cooper. O tym, że Szwajcar minimalnie wyprzedził Nowozelandczyka zadecydował fotofinisz. Upadki zaliczyli faworyci Mathieu van der Poel i Samuel Gaze. Marek Konwa zajął 27. pozycję ze stratą prawie 3 minut. Bartłomiej Wawak stracił 6 minut i był 58. Mariusz Michałek zajął 89. miejsce, a Oskar Pluciński był 122. Wśród młodzieżowców wygrał Rumun Vlad Dascalu. Filip Hełta był 16., Jakub Zamroźniak 34., Michał Topór 92., Tomasz Budziński 94., Marcin Budziński 113., a Mateusz Nieboras nie dojechał do mety. W tej samej kategorii u pań triumfowała Szwajcarka Sina Frei. Gabriela Wojtyła zajęła 27. miejsce, Magdalena Zielińska finiszowała na 39. pozycji, a Patrycja Świerczyńska była 47.