Triumf Kirsten Wild w De Panne

• Data publikacji: 28.03.2019, 18:51

Kirsten Wild wygrała w drugiej w historii edycji wyścigu klasycznego Driedaagse Brugge - De Panne kobiet. O zwycięstwie zdecydował sprint z peletonu.

Trasa wyścigu z Brugii do De Panne liczyła niespełna 135 kilometrów. Profil był płaski jak stół, a największą trudnością był fragment bruku na początku wyścigu. Trudno było o inny scenariusz niż finisz z peletonu. Najszybsza okazała się Kirsten Wild (Holandia, WNT Rotor Pro Cycling). Na podium stanęły także Lorena Wiebes (Holandia, Parkhotel Valkenburg) i Lotte Kopecky (Belgia, Lotto Soudal).

Najlepsza z zawodniczek CCC Team, Marianne Vos zajęła 10. miejsce. Agnieszka Skalniak była 48., a Marta Lach 103. Katarzyna Pawłowska z grupy Virtu Cycling zakończyła wyścig na 69. pozycji.