Dookoła Katalonii: zwycięstwo Lopeza w La Molina

• Data publikacji: 28.03.2019, 18:38

Miguel Angel Lopez wygrał królewski etap wyścigu dookoła Katalonii i został nowym liderem. Rafał Majka zajął 10. miejsce.

Na trasę czwartego etapu z Llanars do La Molina (Alp) znalazły się 4 podjazdy: Coll de Coubet, Port de la Creueta i dwukrotnie La Molina, gdzie była zlokalizowana meta. Do ucieczki zabrało się aż 24 kolarzy, w tym Patrick Bevin (Nowa Zelandia, CCC Team), Marc Soler (Hiszpania, Movistar), Gregor Muhlberger (Austria, Bora-hansgrohe), Daryl Impey (RPA, Mitchelton Scott) i Michael Matthews (Australia, Team Sunweb).

Z uciekinierów najlepiej radzili sobie Muhlberger i Soler, którzy walczyli o zwycięstwo etapowe z kolarzami z czołówki klasyfikacji generalnej. Byli to: Adam Yates (Wielka Brytania, Mitchelton Scott), Egan Bernal (Kolumbia, Team Sky), Nairo Quintana (Kolumbia, Movistar) i Steven Kruijswijk (Holandia, Team Jumbo Visma). W końcówce zaatakował Lopez, który sięgnął po zwycięstwo z przewagą 16 sekund. Blisko czołówki jechał Rafał Majka, który zajął 10. miejsce ze stratą 42 sekund.

Miguel Angel Lopez został nowym liderem klasyfikacji wyścigu. Drugi Adam Yates traci 14 sekund, a trzeci Egan Bernal 17 sekund. Majka awansował na 9. miejsce i ma 2 minuty i 27 sekund straty. Łukasz Owsian zajął dzisiaj 108. pozycję ze stratą ponad 23 minut. Polak z grupy CCC Team zaatakował na początku etapu.