Miami Open: Kubot i Melo niezwyciężeni! Półfinał jest ich

• Data publikacji: 27.03.2019, 20:10

Na twardych kortach w Miami odbył się pierwszy ćwierćfinałowy pojedynek. O ½ turnieju walczyli Łukasz Kubot i Marcelo Melo, którzy grali przeciwko Marachowi i Pavicowi. Polak i Brazylijczyk rozprawili się z rywalami w dwóch/trzech setach, pokonując ich 2:0.

Gra o półfinał tego prestiżowego turnieju była bardzo zacięta. Już w pierwszym gemie pierwszego seta para grająca z jedynką oddała swój serwis przeciwnikom. Z gemem przewagi byli więc Marach i Pavic. Kubot i Melo odrobili tę stratę na 2:2, wykorzystując trzeciego break pointa. Wyrównana gra toczyła się już do końca podstawowej części tego seta. W tiebreaku polsko-brazylijskiemu deblowi nie było łatwo. Mieli aż cztery piłki setowe, o które musieli zaciekle walczyć, jednak ostatecznie to oni zapisali na swoim koncie zwycięstwo w pierwszej partii.

Druga odsłona także rozpoczęła się od przełamania, teraz jednak w wykonaniu Kubota i jego partnera w grze. Teraz to Marach i Pavic byli w tarapatach, bo musieli odrabiać stratę.  Udało im się w tym samym momencie, co jedynce turniejowej – na 2:2 w gemach. Do kolejnego przełamania udało się doprowadzić naszemu zawodnikowi na 6:5. Zwyciężenie przy własnym serwisie było już dla nich tylko formalnością, którą szybko zrealizowali. Półfinał jest ich! Zmierzą się w nim z braćmi Bryanami lub Bopanną i Shapovalovem.

Ł. Kubot/M. Melo - O. Marach/M. Pavic 2:0 (7:6(5) 7:5)