ATP Miami: ćwierćfinałowy Kubot

• Data publikacji: 26.03.2019, 04:33

W 1/8 finału turnieju na Florydzie Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali w dwóch setach Guido Pellę i Joao Sousę, co dało Polakowi i Brazylijczykowi awans do ćwierćfinału.

Na twardych kortach na wschodnich wybrzeżach Stanów Zjednoczonych toczy się kolejny amerykański turniej. Tym razem w 1/8 finału nasi mistrzowie - Łukasz Kubot i Marcelo Melo, spotkali się z parą Pella/Sousa. Polsko-brazylijski debel rozstawiony jest w Miami z jedynką, co stawia ich w roli głównych faworytów do zwycięstwa. Jak na razie droga na szczyt idzie im dobrze. W ćwierćfinałowym meczu spotkają się turniejową piątką - Marachem i Pavicem.

Cały pojedynek rozpoczął się od równej gry obu par. Tenisiści wygrywali swoje serwisy, obyło się nawet bez break pointów. Doszło do niego dopiero w końcowej fazie seta, kiedy to przystanie 6:5 dla Kubota i Melo, podawali ich rywale. To był odpowiedni moment na to, aby nie doprowadzić do tiebreaka i przełamać swoich przeciwników. Udało im się to już za pierwszym razem.

W drugiej partii także jedno przełamanie było po stronie turniejowej jedynki, ale to w zupełności wystarczyło, by wygrać cały mecz. Polak i Brazylijczyk mieli wcześniej szansę na zdobycie break pointa, ale w czwartym gemie Pella i Sousa wybronili trzy takie piłki. Wykorzystując drugą meczową, Kubot i Melo przypieczętowali awans do ćwierćfinału.

Ł. Kubot/M. Melo - G. Pella/J. Sousa 2:0 (7:5 6:3)