WTA Miami: Rosolska odpada po niesamowicie wyrównanym meczu

• Data publikacji: 25.03.2019, 08:41

Alicja Rosolska i Chinka Zhaoxuan Yang po niesamowicie wyrównanym meczu 1/8 finału pożegnały się z turniejem w Miami. Do ćwierćfinału awansował kanadyjsko-chiński duet Gabrielle Dabrowski/Yifan Xu. Mecz trwał prawie dwie godziny.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się lepiej dla Rosolskiej i Yang. Zdobyły one przewagę przełamania w trzecim gemie. Niestety, nie utrzymały jej do końca partii. Dabrowski i Xu wyrównały na 3-3. Obydwie pary grały bardzo dobrze. Nie można było wskazać kto przeważa na korcie. Set rozstrzygnął się w tiebreaku, którego losy również ważyły się do samego końca. Ostatecznie kanadyjsko-chińska para zwyciężyła w nim do 5.

W drugiej odsłonie meczu natchnione prowadzeniem Dabrowski i Xu znacznie przeważały na początku. W efekcie, prowadziły już nawet 5-1 i wydawało się, że ich zwycięstwo jest kwestią kilku minut. Jednakże wówczas zaczęły popełniać błędy, podczas gdy swoją grę poprawiły Rosolska i Yang. Polka i Chinka zdołały wyrównać i ponownie do rozstrzygnięcia potrzebny był tiebreak. Ten znowuż był wyrównany, lecz tym razem to polsko-chiński duet wygrał w nim do 5.

O tym kto zagra w ćwierćfinale zadecydował więc super tiebreak. Decydująca rozgrywka również trzymała w napięciu. Serwujące pewnie wygrywały punkty przy swoim podaniu. Oglądaliśmy zaledwie jednego mini-breaka. Niestety padł on łupem Dabrowski i Xu, kiedy te miały dwie piłki meczowe. Zwyciężyły więc w dziesięciominutowej "dogrywce" 10-7.

Gabrielle Dabrowski/Yifan Xu (CAN/CHN) [5] – Alicja Rosolska/Zhaoxuan Yang (POL/CHN) 7-6(5) 6-7(5) [10-7]