ATP Miami: Hurkacz odpadł z turnieju

• Data publikacji: 25.03.2019, 08:49

Felix Auger-Aliassime pokonał Huberta Hurkacza w trzeciej rundzie turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach twardych w Miami. 18-letni Kanadyjczyk wygrał 7:6, 6:4 i to on awansował do 1/8 finału.

Hurkacz, który w poprzedniej rundzie wyeliminował zwycięzcę Indian Wells - Dominica Thiema, w III rundzie turnieju trafił na Felixa Augera-Aliassime'a. Obu zawodników w rankingu ATP dzieliły zaledwie trzy pozycje i ten pojedynek był także walką o wejście do najlepszej "50" rankingu.

Obaj tenisiści rozpoczęli mecz od wygrania swoich podań. W czwartym gemie Polak miał okazję na przełamanie rywala, jednak nie wykorzystał break pointa. Przy stanie 3:2 Wrocławianin ponownie stanął przed szansą na wygranie serwisu Kanadyjczyka, lecz także tym razem nie wykorzystał dwóch piłek na przełamanie. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był zatem tie-break. W nim, mimo początkowych problemów, Auger-Aliassime wygrał 7:5 i objął prowadzenie w spotkaniu.

Drugi set przebiegał podobnie do pierwszego. Każdy z zawodników konsekwentnie wygrywał swoje serwisy, choć tym razem to zawodnik z Kanady grał agresywniej, a przy tym nie popełniał błędów. W 8. gemie Hurkacz obronił dwa break pointy i wszystko wskazywało na to, że kolejny tie-break jest tylko kwestią czasu. Tak się jednak nie stało. Auger-Aliassime doprowadził do break pointa w 10. gemie. O wygranej przesądził challange, o który poprosił Kanadyjczyk, a ten pokazał, że Polak posłał piłkę na aut. Hurkacz przegrał drugiego seta 4:6 i całe spotkanie 0:2.